Juba 20.05.24 läheb oksjonile kinnisvara, kuhu Bolti kulleril on keeruline ligipääsu leida ja kus naaber reede õhtul üle aia peole ei kutsu! 

Kinnsvaraekspert: „Teisi selliseid pakkumisi nagu Hõralaid lihtsalt ei ole!“

Kanal 2 „Õhtu“ saatele intervjuu andnud kinnisvaraekspert ja -koolitaja Tõnu Toompark nentis, et järgmisel nädalal oksjonile minev ehitusõigusega meresaar Hõralaid on midagi väga unikaalset ning selgitas, millega tuleb tulevasel ostjal üksikul saarel elades arvestada.

„Tegemist on ainukese eraomandis oleva ja kehtiva ehitusõigusega meresaarega Baltimaades,“ rääkis Toompark, mis antud tehingu väga eriliseks muudab ja ilmselt hinda kergitab. „Just see, et sinna peale saab ka ehitada, on väga oluline tegur.“

Hõralaiu kinnistu detailplaneering on kehtestatud 27.detsembril 2011.a. Pühalepa Vallavolikogu otsusega nr 17.

  • Detailplaneering on kehtiv 
  • 6060m2 elamumaale on lubatud püstitada kuni 2 hoonet
  • Hoonete puhul lubatud kuni 150m2 ehitusalune pind ja kuni kaks korrust
  • Vee, sadama- ja eluhoonete ehitusõigus.

Toompark lisas, et loomulikult tuleb sellise saare ostu puhul arvestada erinevate nüanssidega. „Naaber naljalt reede õhtul üle aia peole ei kutsu ja ilmselt Bolti kulleril on ka keeruline ligipääsu leida,“ muigas ta. „Aga kui tõsiselt rääkida, siis tuleb uuel omanikul loomulikult arvestada ka looduskeskkonnaga, lindude ja loomade pesitsemise, ligipääsetavusega ja nelja Eesti aastaajaga.“

Hõralaiul on rikkalik loodus ning kaunis loodus*: 

  • Rannajoone pikkus 2,65km
  • Saare keskosa on kaetud männituka ja põõsastikuga, mida ümbritseb rannaniit
  • 2006. aasta seisuga on saarelt leitud 121 liiki soontaimi, 52 liiki samblaid ja 103 liiki samblikke

Toompargi sõnul on saare oksjoni alghind kahtlemata muljetavaldav, aga tõenäoliselt on ka ostja näol tegemist inimesega, kes hindab unikaalseid asju ja privaatsust. „Samas, kui mõelda, et tegemist on 24-hektarilise maalapiga, mille alghind on 2 eurot m2, siis ma ütleks, et maad tasub ikka osta, kui see on odavam kui laminaatparketi m2,“ rääkis Toompark. 

Ajalugu*: 

Hõralaid oli 20. sajandi esimesel poolel asustatud taluga ning 1944 rajati laiule Nõukogude armee vaatetorn. Kuigi põhiliselt on saar kasutusel olnud lammaste karjamaana, on seal leitavad varasemate hoonete varemed.

Üks saare eelnevatest omanikest plaanis saarele asutada aga hoopis täiesti isemajandava elukeskkonna. Mida toob Hõralaiule lähitulevik? See jääb uue omaniku otsustada, kuid kehtiv detailplaneering on kahtlemata suur lisaväärtus, mis annab võimaluse soovi korral hoonestust planeerida. 

Lähimad müügil olevad erasaared asuvad Soomes ja nende hinnad jäävad 1-4 miljoni euro kanti. Järgmisel nädalal on võimalus osaleda oksjonil ning ka Eestis saareomanikuks saada. Kuna saarel on vesi, sadama- ja eluhoonete ehitusõigus, võib sinna luua täiesti isemajandava elukeskkonna, luksusvilla või suvituskoha – omaniku otsustada! Kalleid autosid, kaatreid ja kortereid südalinnas saab igal ajal osta, saart nagu Hõralaid aga vaid üks õnnelik, kes 20.05.24 algava oksjoni võitjaks osutub.

*Looduse ja ajaloo info refereeritud Wikipedia.org: https://et.wikipedia.org/wiki/Hõralaid